FIRMA

ZESPÓŁ

Firma METLAB dysponuje wykwalifikowanym zespołem ekspertów zajmujących się pomiarami metodą dyfrakcji rentgenowskiej.

zdjęcie Andrzej2

dr ir ANDRZEJ WOJTAS

Absolwent Politechniki w Delft w Holandii przedstawił prace dyplomową i doktorską w dziedzinie pomiarów naprężeń metodami analizy magnetycznych szumów Barkhausena (MBNA) oraz dyfrakcji rentgenowskiej (XRD), autor wielu publikacji naukowych ma ponad 30 lat doświadczenia w pracy naukowo badawczej i wdrożeniowej.

IMG-20231025-WA0000

dr inż. ŁUKASZ KONAT

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Wykładowca w Katedrze Inżynierii Materiałowej, Spawalnictwa i Wytrzymałości Materiałów. Autor i współautor licznych publikacji naukowych oraz projektów badawczo-rozwojowych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w materiałoznawstwie.

IMG-3046

mgr inż. MACIEJ GAWLIK

Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Autor i współautor wielu publikacji naukowych oraz projektów badawczo-rozwojowych. Posiada ponad 10-cio letnie doświadczenia w dziedzinie inżynierii materiałowej, w tym w zakresie dyfrakcji rentgenowskiej (XRD).

AdobeStock_127972340

dr inż. BARTŁOMIEJ JANUSZEWICZ

Absolwent Politechniki Łódzkiej. Starszy wykładowca w Instytucie Inżynierii Materiałowej. Autor i współautor wielu publikacji naukowych oraz projektów badawczo – rozwojowych. Posiada ponad 30 – letnie doświadczenie w dziedzinie inżynierii materiałowej.

HISTORIA

Firma Metlab Andrzej Wojtas powstała w 2009 jako zwieńczenie pracy naukowej i wdrożeniowej dr ir Andrzeja Wojtasa. Osią naszej działalności są usługi w dziedzinach pomiaru naprężeń mechanicznych (własnych, szczątkowych) oraz analizy austenitu resztkowego metodą dyfrakcji rentgenowskiej.

Pierwsze badania wykonywane były w naszym biurze przy ul. Psie Budy 12 we Wrocławiu,  przy użyciu dyfraktometru PROTO iXRD

W 2010 zostaliśmy wyłącznym  przedstawicielem handlowym PROTO MANUFACTURING Ltd., punktem wsparcia naukowo – technicznego oraz autoryzowanym serwisem naprawczym.

Obecnie nasze laboratorium dysponuje czterema dyfraktometrami, od potężnego LXRD po przenośny mXRD, co pozwala na realizację zleceń na każdym poziomie zaawansowania, stacjonarnie, jak i w terenie.

Na przestrzeni lat pozyskaliśmy specjalistów z dziedziny inżynierii materiałowej oraz nawiązaliśmy współpracę z wiodącymi ośrodkami badawczymi w Polsce i zagranicą. 

Działając w ramach wydawnictwa MFN prowadzimy działalność szkoleniową oraz certyfikacyjną dla pracowników branży lotniczej odpowiedzialnych za procesy specjalne, takie jak shot peening i flapper peening. 


MISJA

Świadczenie zaawansowanych usług analitycznych, pomiarowych, doradczych, szkoleniowych i serwisowych w dziedzinie dyfrakcji rentgenowskiej.